Euro najsłabsze w stosunku do dolara od 2022 r.

Euro spadło do najsłabszego poziomu w stosunku do dolara od ponad dwóch lat, a funt spadł do najniższego poziomu od ośmiu miesięcy w związku z ciągłymi obawami o europejską gospodarkę.

W Europie zielono, w USA czerwono. Tesla znów przeceniona

Przewaga spadków indeksów w Azji, zielona Europa i przecena na giełdach w USA – tak najkrócej można scharakteryzować pierwszą sesję 2025 r.

Portfel techniczny na styczeń: Analitycy stawiają głównie na rynkowych prymusów

Z początkiem nowego roku rusza kolejna edycja portfela technicznego „Parkietu”. Eksperci od japońskich świec i kresek upatrzyli sobie głównie średnie i małe firmy, które mimo wszystko w 2024 r. na ogół zachowały fason.

Coraz więcej Amerykanów zalega ze spłatami kart kredytowych

Liczba niespłacanych kart kredytowych w USA osiągnęła najwyższy poziom od 2010 r. Kredytodawcy odpisali 46 miliardów dolarów z tytułu poważnie zaległych kredytów w pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 r.

Jaki początek roku, taki cały rok?

Koniec roku na GPW wypadł marnie. Ostatniego dnia handlu, czyli w poniedziałek, WIG20 spadł o 0,6 proc. Nasza giełda znalazła się wśród 10 najgorszych rynków w 2024 r.

Niemiecki DAX kończy najlepszy dwuletni okres od ponad dekady

Niemiecki indeks referencyjny kończy rok 2024 wzrostem o 18,85 proc. po wzroście o 20,3 proc. w 2023 r., co oznacza, że zakończył największy dwuletni okres od ponad dekady, mimo że PKB Niemiec skurczył się w 2023 r. i prawdopodobnie także w 2024 r.

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje lekko dołują

W jednej z definicji rajd Świętego Mikołaja to okres między świętami i nowym rokiem, rozciągnięty na pierwsze sesje stycznia. Na razie na Wall Street tego przedłużonego rajdu nie widać. W piątek indeksy spadały.

Koniec roku na giełdach. Ostatnia szansa na window dressing

Dwie okołoświąteczne sesje z zeszłego tygodnia przyniosły minimalne zmiany WIG20 oraz lekki wzrost indeksów małych i średnich spółek. Przed nami ostatnie akcenty giełdowego roku i ostatnia szansa na poprawę wyników inwestycji.

Kończy się rok byka na giełdach

W mijającym roku zdecydowana większość indeksów akcji szła w górę, a w przypadku tych wiodących nawet bardzo mocno. Nie należy jednak zapominać o złocie i kryptowalutach. Niewielki zawód sprawiają na razie obligacje.

W USA trwa najbardziej niedostępny rynek mieszkaniowy w historii

Średni dochód gospodarstwa domowego niezbędny do zakupu średniego domu na sprzedaż w USA (118 tys. dolarów) jest o ponad 49 proc. wyższy niż obecny faktyczny średni dochód gospodarstwa domowego (79 tys. dolarów). Najdrożej jest na Hawajach.

WIG20 „zatarł się” w pobliżu 2200 pkt

WIG20 ostatnią sesję przed świętami zaczął nieźle. Ale skończył jak zwykle, czyli wracając do 2200 pkt. W ciągu roku traci ponad 6 proc. Co dalej?

Giełda a gospodarka – sześć kluczowych wykresów na 2025 r.

Trudna dla polskiego rynku akcji II połowa 2024 r. przyniosła raczej rozczarowania, jeśli chodzi o tempo wzrostu gospodarki. Również na 2025 r. nie brakuje czynników ryzyka, ale ekonomiści wierzą w takie motory wzrostu, jak środki z KPO i popyt konsumpcyjny.

Eksperci stawiają na zwyżki na naszym rynku w 2025 r.

Z zebranych przez „Parkiet” prognoz specjalistów z kilkunastu banków i domów maklerskich wynika, że nowy rok przyniesie wzrosty indeksów warszawskiej giełdy i rekordy. Trzeba się jednak liczyć z dużą zmiennością w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Zbyt dużo nowych domów jednorodzinnych w Stanach Zjednoczonych

Nadmiar nowych, ukończonych domów jednorodzinnych na sprzedaż osiągnął najwyższy poziom od 2007 r., ceny spadły do najniższego poziomu od 2021 r., ale nadal są zdecydowanie za wysokie.

Ekonomiści tną prognozy dla gospodarki strefy euro

W przyszłym roku gospodarka strefy euro nabierze mniejszego tempa niż wcześniej przewidywano i będzie rozwijać się jedynie nieco mocniej niż w 2024 r., rosnąc o 1 proc., wynika z ankiety Bloomberga.

WIG20 walczy o utrzymanie 2200 pkt

WIG20 drugi tydzień z rzędu spadał. Przez ostatnie pięć dni stracił 3,2 proc. W piątek oddał 1,1 proc. wczołgując się na koniec sesji minimalnie nad pułap 2200 pkt.

Zamiast efektu, mamy defekt grudnia

Warszawskie indeksy przekroczyły w minionym tygodniu ważne bariery techniczne. Wróciło zatem ryzyko, że listopadowe dołki zostaną pogłębione, a korekta hossy zamieni się w początek bessy.